W dniu 04.06.2016 w Hali Sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 7 w Ostrowcu Św. rozegrany został V Turniej Szkół Podstawowych w „Street Handballu” Chłopców na rok szkolny 2015/2016. W turnieju mogli uczestniczyć osobno uczniowie klas VI, V, IV i młodsi. Organizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. W zawodach wzięło udział 90 chłopców w 13 drużynach (5 kl. IV, 3 kl. V, 5 kl. VI) z 5 szkół podstawowych. Zawody zostały rozegrane systemem każdy z każdym.
Wyniki klas IV:
PSP 3 – PSP 5 6:10
PSP 7 – PSP 14 12:6
PSP 5 – PSP 14 10:6
PSP3 - PSP7 7:10
PSP7 - PSP 5 8: 7
PSP14 - PSP3 7: 8
Tabela:
1. PSP 7 6 pkt. 30:20
2. PSP 5 4 pkt. 27:20
3. PSP 3 2 pkt. 21:27
4. PSP 14 0 pkt 19:30
Składy trzech najlepszych drużyn (kl. IV):
PSP 7: Filip Kandyba, Maciej Kuziemka, Maksymilian Skóra, Dawid Stawiarski, Alan Majewski, Piotr Skalmierski, Miłosz Letkiewicz, Kamil Budzeń.
Opiekun: Zięba Małgorzata, Lis Wojtek, Bartnik Marcin.
PSP 5: Igor Skrok, Michał Kot, Alan Sadłos, Paweł Zdyb, Kajtek Dwojak, Alan Klepacz, Jan Szumlak, Daniel Kowalski, Krystian Adamczyk.
Opiekun: Andrzej Waniel.
PSP 3: Robert Lisowski, Mateusz Sienniak, Oliwier Zajączkowski, Oskar Wiącek.
Opiekun: Agnieszka Sołtys
Wyniki klas V:
PSP 5 – PSP 7 16:17
PSP 3 – PSP 4 6: 11
PSP 7 – PSP 4 11:12
PSP5 – PSP3 12:7
PSP4 – PSP5 12:13
PSP3 – PSP7 13:15
Tabela:
1. PSP 5 4pkt. 41:36
2. PSP 7 4 pkt. 41:41
3. PSP 4 4 pkt. 35:30
Składy trzech najlepszych drużyn (kl. V)
PSP 5: Jakub Dzik, Bartłomiej Pęczkowski, Oliwier Tura, Alan Nowocień, Filip Szczepankiewicz, Miłosz Zubrzycki, Alan Machała.
Opiekun: Janusz Ozdoba.
PSP 7: Kacper Borowski, Jakub Jabłoński, Jakub Kucharczyk, Jakub Kurek, Jakub Śliwka, Maciej Kosir, Wiktor Kłonica, Kacper Tomaszewski.
Opiekun: Małgorzata Zięba, Wojtek Lis, Marcin Bartnik.
PSP 4: Franek Lipka, Oskar Gómuła, Michał Janda, Norbert Włodarczyk, Mateusz Świstak.
Opiekun: Jacek Farys
Wyniki klas VI:
PSP 3 – PSP 14 2:5
PSP 14 – PSP 7 8:13
PSP 7 – PSP 3 8:3
Tabela:
PSP 7 4 pkt. 21:11
PSP 14 2 pkt. 13:15
PSP 3 0 pkt. 5:13
Składy trzech drużyn (kl. VI):
PSP 7: Mateusz Bystroń, Bartosz Kościk, Mateusz Piórowski, Jakub Rachudała, Bartosz Smolarek, Maciej Miller, Oliwier Poloczek, Radosław Hauer, adam Wyrzykowski.
Opiekun: : Małgorzata Zięba, Wojtek Lis, Marcin Bartnik.
PSP 14: Michał Surmański, Maciej Surmański, Mateusz Jezierski, Bartosz Ogłaza, Dawid Adamski, Mateusz Toboła, Wiktor Kutyła, Adrian Sypniewski.
Opiekun: Andrzej Jeruzal, Sławomir Góra, Kasia Marynowska.
PSP 3: Kacper Śliwka, Kacper Szymonik, Kuba Dąbrowski, Bartek Domański.
Opiekun: Agnieszka Sołtys
PODSUMOWANIE CYKLU TURNIEJÓW
Street handballa chłopców Szkół Podstawowych klas IV, V, VI
Klasyfikacja końcowa klas IV
I miejsce
PSP 5: Igor Skrok, Michał Kot, Alan Sadłos, Paweł Zdyb, Kajtek Dwojak, Alan Klepacz, Jan Szumlak, Daniel Kowalski, Krystian Adamczyk.
Opiekun: Andrzej Waniel
II miejsce
PSP 7: Filip Kandyba, Maciej Kuziemka, Maksymilian Skóra, Dawid Stawiarski, Alan Majewski, Piotr Skalmierski, Miłosz Letkiewicz, Kamil Budzeń.
Opiekun: Zięba Małgorzata, Lis Wojtek, Bartnik Marcin.
PSP 14: Wiktor Staniszewski, Wiktor Walczyk, Olaf Szwajda, Kornel Wąsik, Brajan Gromski, Filip Budzyń, Kamil Broś, Bartosz Michta, Kajetan Radkiewicz.
Opiekun: Sławomir Góra, Kasia Marynowska, Andrzej Jeruzal.
IV miejsce
PSP 3: Robert Lisowski, Mateusz Sienniak, Oliwier Zajączkowski, Oskar Wiącek.
Opiekun: Agnieszka Sołtys.
Klasyfikacja końcowa klas V:
I miejsce
PSP 5: Jakub Dzik, Bartłomiej Pęczkowski, Oliwier Tura, Alan Nowocień, Filip Szczepankiewicz, Miłosz Zubrzycki, Alan Machała.
Opiekun: Janusz Ozdoba.
II miejsce
PSP 7: Kacper Borowski, Jakub Jabłoński, Jakub Kucharczyk, Jakub Kurek, Jakub Śliwka, Maciej Kosir, Wiktor Kłonica, Kacper Tomaszewski.
Opiekun: Małgorzata Zięba, Wojtek Lis, Marcin Bartnik.
III miejsce
PSP 4: Franek Lipka, Oskar Gómuła, Michał Janda, Norbert Włodarczyk, Mateusz Świstak.
Opiekun: Jacek Farys
IV miejsce
PSP 3: Hubert Dąbrowski, Kamil Firmanty, Kacper Dąbrowski, Kamil Karbowniczek.
Opiekun: Agnieszka Sołtys
V miejsce
PSP 14: Jakub Marynowski, Bartosz Szczepaniak, Michał Walczyk, Kacper Rybiński, Kamil Mirecki, Olaf Jagodziński, Mateusz Potocki, Michał Adamczyk.
Opiekun: Sławomir Góra, Kasia Marynowska, Andrzej Jeruzal.
Klasyfikacja końcowa klas VI
I miejsce
PSP14: Michał Surmański, Maciej Surmański, Mateusz Jezierski, Bartosz Ogłaza, Dawid Adamski, Mateusz Toboła, Wiktor Kutyła, Adrian Sypniewski.
Opiekun: Andrzej Jeruzal, Sławomir Góra, Kasia Marynowska.
II miejsce
PSP 7: Mateusz Bystroń, Bartosz Kościk, Mateusz Piórowski, Jakub Rachudała, Bartosz Smolarek, Maciej Miller, Oliwier Poloczek, Radosław Hauer, adam Wyrzykowski.
Opiekun: : Małgorzata Zięba, Wojtek Lis, Marcin Bartnik.
III miejsce
PSP 4: Daniel Kusalewicz, Michał Sieniek, Oskar Pora, Patryk Stefański.
Opiekun: Jacek Farys
IV miejsce
PSP 3: Kacper Śliwka, Kacper Szymonik, Kuba Dąbrowski, Bartek Domański.
Opiekun: Agnieszka Sołtys
Wszyscy zawodnicy za udział w cyklu Turniejów Street Handballa zostali nagrodzeni statuetkami okolicznościowymi.
Szkoły za miejsca I-III otrzymały dyplomy, puchary i sprzęt sportowy (piłki).