Festiwal Piłki Ręcznej PGNiG Dzieciom

Znamy już decydujące rozstrzygnięcia Festiwalu Piłki Ręcznej chłopców! W Ostrowcu Świętokrzyskim triumfowała drużyna SP 23 Płock, która w finale pokonała SP 4 Kwidzyn. Trzecia lokata dla ekipy SP Banie, zaś tuż za podium uplasowała się SP 2 Świebodzin.

Zobacz zdjęcia: Festiwal Piłki Ręcznej PGNiG Dzieciom (fot. ZPRP.pl)

Mecz finałowy lepiej rozpoczęła drużyna z Płocka i szybko wyszła na dwubramkowe prowadzenie. Kwidzynianie nie zamierzali jednak łatwo się poddawać i doprowadzili do remisu po 2. Od tego momentu na boisku zaczęli już jednak dominować płocczanie, którzy systematycznie powiększali przewagę i do przerwy wygrywali różnicą pięciu bramek (12:7). W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się i ostatecznie zespół z Województwa Mazowieckiego zwyciężył .

Warto zwrócić uwagę na fakt, że w niedzielnych meczach o miejsca triumfowały niemal wyłącznie drużyny z grup A i B. Jedynym wyjątkiem był pojedynek o trzecie miejsce, kiedy regułę tę udało się przełamać drużynie SP Banie, która pokonała SP 2 Świebodzin. Dodajmy, że dwa ostatnie spotkania trwały 2x15 minut, zaś pozostałe, podobnie jak sobotnie, 2x10 minut.

Podczas ceremonii zamknięcia turnieju wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe medale, zaś trzy pierwsze drużyny otrzymały okazałe puchary. Oprócz tego na każdego z uczestników czekała torba z upominkami! Nagrody wręczali prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki, przedstawiciel sponsora imprezy PGNiG SA Dorota Zaleska, Wicestarosta Powiatu Ostrowieckiego Eligiusz Mich, sekretarz generalny ZPRP Marek Góralczyk, sędzia główny zawodów Mirosław Baum, dyrektor MOSiR Ostrowiec Św. Mariusz Rokita, prezes KSZO Ostrowiec Św. Piotr Składanowski oraz poseł na Sejm RP Jarosław Górczyński.

Wszyscy uczestnicy i ich trenerzy zgodnie podkreślali, że był to niezapomniany weekend i wspaniały turniej. Najważniejsza była przecież popularyzacja sportu i piłki ręcznej, w szczególności wśród najmłodszych. To właśnie dzieci stanowią przyszłość każdej dyscypliny sportu, nie tylko w naszym kraju, ale na całym świecie. Głęboko wierzymy, że wśród dzieciaków, które walczyły o zwycięstwo w „Festiwalu Piłki Ręcznej PGNiG Dzieciom” znajdują się przyszłe reprezentantki i przyszli reprezentanci Polski!

Wyniki meczów niedzielnych:
o 15. miejsce SP 1 Łuków – SP Dąbrowa Białostocka 13:7 (5:3)
o 13. miejsce SP 32 Kielce – SP 34 Łódź 10:8 (7:3)
o 11. miejsce SP 46 Poznań – SP 5 Ostrowiec Św. 18:3 (10:0)
o 9. miejsce SP 14 Lubin – SP 6 Zawiercie 14:5 (8:0)
o 7. miejsce SP 66 Bydgoszcz – SP 3 Brzeg 10:2 (4:0)
o 5. miejsce SP 91 Kraków – SP 11 Mielec 16:4 (5:2)
o 3. miejsce SP 2 Świebodzin – SP Banie 5:10 (2:5)
o 1. Miejsce SP 23 Płock – SP 4 Kwidzyn 21:10 (12:7)