W dniu 9.04.2013 r. na Pływalni „Rawszczyzna” odbyły się Mistrzostwa Ostrowca Św. Gimnazjów w Indywidualnych Zawodach Pływackich na rok szkolny 2012/2013. Organizatorem mistrzostw był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. W zawodach wzięło udział 45 dziewczęta i 70 chłopców z 6 gimnazjów.
Wyniki zawodów:
Dziewczęta - 50m stylem dowolnym
1. Loranty Patrycja (PG 3) - 00:30,47
2. Zawolik Wiktoria (PG 3) - 00:30,83
3. Jarocha Wiktoria (PG 4) - 00:32,08
4. Kotkowska Ada (PG 3) - 00:34,07
5. Gierczak Emilia (PG 3) - 00:34,57
6. Klechowska Aleksandra (PG 4) - 00:34,67
Chłopcy - 50m stylem dowolnym
1. Dytkowski Jan (PG 1) - 00:26,20
2. Szeląg Ernest (PG 4) - 00:26,65
3. Rogoziński Michał (PG 3) - 00:27,82
4. Kotaś Wojciech (PG 2) - 00:29,14
5. Wołek Marcin (PG 4) - 00:29,34
6. Tracz Kacper (PG 3) - 00:29,77
Dziewczęta - 50m stylem grzbietowym
1. Jarocha Wiktoria (PG 4) - 00:33,77
2. Zawolik Wiktoria (PG 3) - 00:36,33
3. Loranty Patrycja (PG 3) - 00:37,07
4. Kotkowska Ada (PG 3) - 00:39,29
5. Klechowska Aleksandra (PG 4) - 00:41,91
6. Mazur Olga (PG 3) - 00:44,24
Chłopcy - 50m stylem grzbietowym
1. Szeląg Ernest (PG 4) - 00:31,13
2. Dytkowski Jan (PG 1) - 00:31,49
3. Rogoziński Michał (PG 3) - 00:34,98
4. Kotaś Wojciech (PG 2) - 00:35,98
5. Wołek Marcin (PG 4) - 00:37,25
6. Zając Sebastian (PG 3) - 00:39,12
Dziewczęta - 100m stylem dowolnym
1. Loranty Patrycja (PG 3) - 01:06,55
2. Zawolik Wiktoria (PG 3) - 01:07,48
3. Jarocha Wiktoria (PG 4) - 01:09,74
4. Kotkowska Ada (PG 3) - 01:19,46
5. Klechowska Aleksandra (PG 4) - 01:20,43
6. Gierczak Emilia (PG 3) - 01:23,46
Chłopcy - 100m stylem dowolnym
1. Dytkowski Jan (PG 1) - 00:57,04
2. Szeląg Ernest (PG 4) - 00:58,92
3. Rogoziński Michał (PG 3) - 01:01,54
4. Wołek Marcin (PG 4) - 01:06,72
5. Tracz Kacper (PG 3) - 01:07,33
6. Kotaś Wojciech (PG 2) - 01:12,73
Końcowa klasyfikacja punktowa:
Dziewczęta
1. PG 3
2. PG 4
3. PG 1
4. PG 5
Chłopcy
1. PG 3
2. PG 4
3. PG 1
4. PG 2
5. MOS PG
6. PG 5
Trzech pierwszy zawodników na każdym dystansie zostało nagrodzonych medalami i pamiątkowymi dyplomami. Szkoły, które w klasyfikacji końcowej zajęły miejsca I-III otrzymały puchary.
Punkty do Współzawodnictwa Sportowego Szkół (Dziewczęta / Chłopcy):
PG 1 24 / 24
PG 2 - / 16
PG 3 40 / 40
PG 4 32 / 32
PG 5 16 / 2
MOS PG - / 8